کارهایی که قبل از زایمان باید انجام داد!

هنگامی که نوزاد شما به دنیا بیاید، شما به سختی وقت کافی برای کارهای خودتان پیدا خواهید کرد. حتی ممکن است فقط کمی از وقت آزاد و با ارزش خود را برای خوابیدن سپری کنید. پس چند کار ضروری که باید قبل از تولد نوزاد خود در دوران بارداری انجام دهید کدام ها هستند؟

خواندن این مقاله، برای دانستن چیزهایی که می تواند شما را برای ورود عضو کوچک خانواده آماده کند و شادی را در زندگی شما به اوج برساند، مهم است.

به خاطر داشته باشید که بعد از به دنیا آمدن فرزندتان هرگز به اندازه کافی وقت برای انجام کارهایتان پیدا نخواهید کرد. پس لیست چیزهایی که برای نوزادتان در آینده لازم خواهد شد را قبل از زایمان تهیه کنید، تا قبل از تولد او خریدهای خود را انجام داده باشید. چون برای شما بسیار دشوار خواهد بود که با یک نوزاد در آغوش خود به خرید بروید. بنابراین، سعی کنید تا آنجا که می توانید این گونه کارها را قبل از آغاز درد زایمان خود انجام دهید.

در ادامه این مقاله، نگاهی به ۱۰ کار ضروری که باید قبل از تولد نوزاد خود انجام دهید، اشاره شده است. این کارها عبارتند از:

۱٫ خانه تکانی و تمیز کردن خانه قبل از آغاز درد زایمان:
حتما شما می خواهید با یک خانه تمیز و مرتب به استقبال نوزاد خود بروید. با این حال، ممکن است تمیز کردن خانه در دوران بارداری کمی برایتان دشوار باشد. شما می توانید کارهای کوچک مانند مرتب سازی کمد لباس، تمیز کردن تختخواب نوزاد، شستن اسباب بازی ها و همچنین تمیز کردن آشپزخانه را کم کم و از ماه قبل زایمان شروع کنید.

همچنین، از شریک زندگی خودتان هم در انجام کارهای سنگین کمک بگیرید، مثلا تنظیم جای کمد لباس و رسیدگی به باغ و یا حیاط خانه را هم به او بسپارید. اگر قصدتان شستن تمام وسایل خانه است، حتما برای تمیز کردن اشیای بزرگ خانه مانند فرش از افراد حرفه ای کمک بگیرید، چون انجام کارهای سنگین در ماه آخر بارداری هم برای شما و هم برای فرزندتان خطرناک خواهد بود.

۲٫ تهیه وسایل امن و راحت برای خانه:
درست نمودن یک خانه برای این که نوزاد در آن امن باشد، یک کار بزرگ قبل از آغاز زایمان محسوب می-شود، چون شما قبل از به دنیا آمدن نوزاد خود، باید فکری برای گذاشتن درپوش به تمام پریزهای الکتریکی و یا قرار دادن حفاظ مناسب برای راه پله ها یا درب اتاق ها بکنید، و فرش و ملافه های نو برای خود و فرزندتان تهیه کنید. حتما قبل از تولد نوزاد خود اطمینان حاصل کنید که چیزهای خطرناک در خانه دور از دسترس نوزادتان قرار خواهند گرفت.

۳٫ خرید ملزومات برای استفاده نوزاد بعد از تولد:
شما ممکن است احساس کنید که زمان کافی برای انجام کارهای خود بعد از زایمان خواهید داشت، اما این ایده همیشه درست در نخواهد آمد. بنابراین، خوب است تمام خریدهای خودتان را هنگامی که در سه ماهه سوم بارداری خود قرار گرفتید، انجام دهید. خرید چیزهایی مانند تخت نوزاد، شیشه شیر کودک و پمپ پستان، دستگاه ضدعفونی کننده شیشه شیر نوزاد، لباس نوزاد، ملافه کودک، اسباب بازی، و لوازم جانبی حمام فرزند خود را حتما قبل از به دنیا آمدن او انجام دهید.

ممکن است حق خریداری همه چیز را به خودتان بدهید، اما به یاد داشته باشید که نظر شریک زندگی هم در این مورد مهم است. بنابراین، باید خریدهای مناسب خود قبل از آغاز درد زایمان خود انجام دهید، چون بعد از زایمان شما نمی تواند تمام آن چیزها را انتخاب کرده و بخرید. همچنین، می توانید برای خرید راحت برخی از وسایل مخصوص زایمان خود هم از اطرافین کمک بخواهید.

۴٫ یافتن یک پزشک متخصص اطفال خوب قبل از به دنیا آمدن فرزندتان:
اگر یک کودک بزرگتر هم در خانه داشته باشید، پس در حال حاضر یک پزشک متخصص اطفال خوب هم سراغ خواهید داشت. در غیر این صورت، برای یافتن یک متخصص خوب، اول از دوستان و خانواده خود پرس و جو کنید، چون آن ها می توانند با استفاده از تجارب خود یک پزشک متخصص اطفال خوب را برای شما توصیه کنند.

همچنین، در سه ماهه سوم دوران بارداری خود به دنبال یک متخصص زنان و زایمان خوب هم باشید، چون ممکن است مجبور باشید تا زودتر از موعد مقرر به دکتر مراجعه کرده، و زایمان خود را با عمل سزارین انجام دهید. در حالت ایده آل، بهتر است پزشک متخصص اطفال و دکتر معالج زنان و زایمان شما در طی هفته های آخر بارداری به راحتی در دسترس باشند.