03 آوریل 2020
آوریل 3, 2020

ونیر کامپوزیت

آوریل 3, 2020 ۰ Comment

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت : اهمیت دندان ها در زیبایی چهره ، غیر قابل انکار است و داشتن دندان هایی سفید و زیبا سبب افزایش اعتماد به نفس می شود. امروزه پیشرفت علم پزشکی و استفاده از تکنولوژی های نوین دندانپزشکی ، امکان دستیابی به دندان هایی زیبا و سفید و در نتیجه حصول لبخندی زیبا را محقق کرده است. ( دندانپزشک خانم غرب تهران )


ونیر کامپوزیت ، روشی است که به کمک آن می توان به دندان هایی سفید و یکدست دست یافت.

دکتر رزیتا پورکیان ، جراح – دندانپزشک ، تجارب موفقیت آمیز بسیاری در زمینه درمان بیماران دندانپزشکی دارند و همچنین در زمینه خدمات زیبایی دندان نیز نتایجی ایده آل برای مراجعین خود رقم زده اند.
ونیر کامپوزیت چیست ؟

به طور کلی هر فردی ممکن است به دلایلی همچون برخورد ضربه با دندان ها ، درمان ریشه دندان و غیره با تغییر رنگ دندان مواجه شود.

در علم دندانپزشکی ، متدهای متعددی جهت اصلاح رنگ بد دندان ها وجود دارد که ونیر کامپوزیت نیز یکی از این روش ها می باشد و به کمک آن می توان زیبایی دندان ها را با حداقل آسیب بازگرداند.

ونیر کامپوزیت ، لایه ای نازک است که رنگ آن مشابه رنگ طبیعی دندان می باشد و بر روی سطح دندان قرار می گیرد و دندان را زیبا و بدون نقص جلوه می دهد.

ونیر کامپوزیت

مزایای استفاده از ونیر کامپوزیت

همانطور که گفته شد ، ونیر کامپوزیت لایه ای بسیار نازک است که به کمک چسبی مخصوص و به محکمی بر روی سطح دندان چسبانده می شود.

به کمک آن می توان رنگ و حالت دندان ها را بهبود ‌بخشید.
برای ترمیم های جزئی دندان های جلویی می توان از ونیر کامپوزیت استفاده کرد.
در روش ونیر کامپوزیت ، آماده سازی دندان در بازه زمانی کوتاهی انجام می گیرد و هزینه آن نیز نسبت به دیگر خدمات دندانپزشکی زیبایی مقرون به صرفه تر است.
از ونیر کامپوزیت می توان برای بستن فواصل کوچک مابین دندان ها نیز استفاده کرد.
چنانچه یکی از دندان ها کمی کج باشد ، ونیر کامپوزیت امکان هم ردیف شدن آن با سایر دندان ها را فراهم می کند.

درمان با ونیر کامپوزیت چقدر طول می کشد ؟

درمان با ونیر کامپوزیت، حداقل به دو جلسه درمانی نیاز دارد که طی جلسه اول ، فرآیند آماده سازی دندان ها و نیز هماهنگ کردن رنگ آن با دندان اصلی ، صورت می گیرد.

در جلسه دوم نیز ونیر کامپوزیت ، آماده چسباندن می باشد.
دوام ونیر کامپوزیت چقدر است ؟

ونیر کامپوزیت از ماندگاری و دوام طولانی برخوردار است ، البته مانند دندان طبیعی امکان لب پر شدن یا شکستن آن وجود دارد.

توجه داشته باشید که لب پر شدگی های جزئی ونیر کامپوزیت را می توان ، ترمیم کرده یا یک ونیر کامپوزیت جدید را جایگزین آن نمود.

دیدگاه (۰)

دیدگاهی ارسال نشده