25 مارس 2020
مارس 25, 2020

لیفت ابرو

مارس 25, 2020 ۰ Comment

لیفت ابرو| بررسی روش‌های مختلف لیفت ابرو

از آنجایی که چشم و ابرو بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره دارند، افتادگی و چین و چروک در این ناحیه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. لیف ابرو یکی از روش های جوان سازی صورت است که می‌توانید با انجام آن شادابی و جوانی را به چهره‌ی خود بازگردانید. در ادامه با بیتوته همراه باشید تا با انواع شیوه‌های با جراحی و بدون جراحی بالا کشیدن ابرو یا لیفت ابرو آشنا شوید.


هنگامی که جوان هستیم، ابروهای ما یک ظاهر کامل و پر دارند، اما با افزایش سن، به دلیل کند شدن تولید کلاژن در پوست و آسیب های ناشی از نور خورشید، عضلات شل و دچار افتادگی می شوند و این باعث می‌شود که ابروها به سمت پایین حرکت کنند.

از آنجایی که چشم و ابرو بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره دارند، افتادگی و چین و چروک در این ناحیه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. افتادگی ابروها باعث می شود که چهره پیر، ناراحت، خسته و عصبانی بنظر برسد و خطوط اخم باعث می شوند که چهره بیش از حد اخمو و جدی بنظر برسد.

امروزه با لیفت ابرو به سادگی می توان این مشکلات را برطرف کرد. با لیفت ابرو می‌توانید شادابی و جوانی را به چهره‌ی خود بازگردانید. لیفت ابرو باعث خوش فرم شدن ابروها، باز شدن چشم ها و چهره و درشت تر شدن چشم ها می گردد.

کاندیدای لیفت ابرو

لیفت ابرو برای کسانی که ابروهای افتاده، خسته، گرفته و اخمو دارند بسیار مناسب است. همچنین لیفت ابرو برای افرادی که بدنبال پوستی کشیده و بدون چروک در ناحیه ابرو هستند، افرادی که خطوط ناهماهنگی دور ابرو و بین دو ابرویشان ایجاد شده و پوست اضافی ابرویشان روی پلکشان قرار گرفته پیشنهاد فوق العاده‌ای است.

لیفت ابرو در سنین ۴۰ تا ۶۰ سالگی رایج تر است. با این حال این عمل برای بسیاری از افراد با سن کمتر نیز که آثار پیری زودرس را در چهره خود مشاهده می کنند ، یک گزینه مناسب محسوب می شود.

مزایای ایفت ابرو

– بالا رفتن ابروها

– کاهش پوست اضافی پلک‌های بالا

– به حداقل رساندن چین و چروک پیشانی و خط اخم

– رفع چین و چروک دور پیشانی (خطوط پنجه کلاغی)

– از بین بردن چروک‌های افقی پیشانی

– جوان‌تر و شاداب‌تر کردن صورت

انواع روش‌های لیفت ابرو

لیفت ابرو با شیوه‌های متفاوت با جراحی و بدون جراحی انجام می‌شود.

لیفت ابرو,بالا کشیدن ابرو,لیفت
بررسی شیوه‌های مختلف کشیدن ابرو

بالا کشیدن ابرو با جراحی

جراحی کلاسیک و جراحی آندوسکوپی درمانی قطعی برای افتادگی و چین و چروک نواحی ابرو است.

– لیفت ابرو با جراحی کلاسیک :

این روش با بیهوشی کامل انجام می شود. بطور معمول برش بر روی خط مو یعنی خط بین پیشانی و محل شروع رویش موها انجام می شود. جراح، پوست را از عضله ی زیرین آزاد می کند، آن را می‌کشد و پوست اضافه را جدا می کند. در این مرحله ماهیچه هایی که باعث خطوط اخم می شوند نیز تضعیف می‌شوند، درنتیجه چین و چروک های بین دو ابرو ازبین می روند. در پایان برش ایجاد شده بخیه زده می شود.

این روش برای چین و چروک های شدید بسیار مناسب است و پایداری آن از همه‌ی روش های دیگر بیشتر است ولی دوره ی ریکاوری آن طولانی‌تر است و برای آقایانی که طاسی دارند مناسب نیست.

– لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی :

در این روش لیفت ابرو هم از بیهوشی کامل در حین جراحی استفاده می کنند. چند برش کوچک در بالای پیشانی داده می شود و با استفاده از وسیله‌ای به نام آندوسکوپ محل های موردنظر برای ایجاد تغییرات مشخص می شود. آندوسکوپ وارد برش ها می شود و امواجی را به مانیتور می فرستد که به شکل تصویر قابل مشاهده است.

سپس پوست پیشانی با ابزار ویژه ی این کار به سمت بالا کشیده می شود تا در محل مناسب قرار گیرد. این روش برای افتادگی های ملایم و متوسط مناسب است و بدلیل اینکه برش های محدودی ایجاد می کند درنتیجه عوارض کمتر و دوره ی درمان کوتاه‌تری دارد. این روش علاوه بر بالا بردن ابروها، پوست اطراف ابروها و پیشانی را صاف تر می کند و چین و چروک هایشان را ازبین می برد.

لیفت ابرو بدون جراحی

بالا کشیدن ابرو بدون جراحی شامل استفاده از مواد شیمیایی (بوتاکس و تزریق‌های زیر جلدی) لیزر پوست و HIFU می‌شود. با به کار گیری تکنیک های جدید این عمل در زمان بسیار کوتاه و با کمترین درد انجام می‌شود و مدت زمان لازم برای ریکاوری پس از عمل به حداقل زمان ممکن می رسد.

– لیفت ابرو با تزریق بوتاکس :

تزریق بوتاکس یکی دیگر از روش های درمان غیر جراحی برای صاف کردن چین وچروک در پیشانی و دور چشم است.تزریق بوتاکس، چین و چروکی را که در طی سالها با انقباضات عضلانی مثل خطوط خنده، اخم و … ایجاد شده اند، رفع می سازد. با گذشت زمان، تکرار این انقباضات اغلب چین ها و خطوط دائمی ایجاد می کنند.

بوتاکس به طور مستقیم در این عضلات تزریق می شود و با فلج کردن این عضلات، آنها را شل کرده، نهایتا موجب صاف شدن خطوط و چروک های پیشانی و دور چشم می گردد. بدلیل حجیم بودن عضلات در آقایان دوز بوتاکس کمی بیشتر از خانم ها است. علامت گذاری و رعایت تقارن در نقاط و استفاده از خط کش به دقت کار و نتیجه مطلوب تر کمک می نماید.

– لیفت ابرو با نخ :

لیفت با نخ یک روش جدید است که در کره جنوبی ابداع شده و بتدریج به سایر کشورها معرفی شده است. در این روش برش هایی در داخل موهای ابرو به قطر سه تا چهار میلی متر ایجاد می شود و نخ هایی از جنس نایلون در ابرو پیوند می خورد. این نخ ها غیرجذبی و بسیار مقاوم هستند.

در لیفت ابرو با نخ، با گرفتن و جمع کردن پوست شل شده و تحریک کلاژن ها در اطراف پوست ابرو، لیفت ابرو انجام می گیرد. این نخ ها باعث محو کردن افتادگی پوست میشوند و به جز ابرو در قسمت های مختلف مانند پوست اطراف لپ ها، خطوط دور لب، گردن و غبغب و … استفاده می شوند.

در روش لیفت ابرو با نخ، ابروها درحد کم تا متوسط بالا کشیده می شوند و حالتی طبیعی دارد و چهره مصنوعی بنظر نمی رسد. در این روش قسمت بیرونی ابروها بیشتر از قسمت درونی بالا کشیده می شود. لیفت ابرو با نخ یک روش دائمی نیست و اثر آن بعد از ۱۲ الی ۱۸ ماه تجزیه می شود و ازبین می رود.

– لیفت ابرو با لیزر :

لیفت با لیزر یا درمان عمقی با لیزر معمولاً برای رفع چین و چروک‌های عمیق‌تر و جوانسازی ناحیه‌هایی مانند پیشانی انجام می‌شود. لیزر طرحی شبکه‌ای از پالس‌های کوچک نوری را روی پوست ایجاد می‌کند. هر پالس ستونی از انرژی را به پوست می‌رساند که تا لایه درم پوست نفوذ می‌کند. این عمل فرایند ترمیم و جوانسازی طبیعی بدن را تحریک می‌کند و باعث القاء کلاژن می‌شود.

ازآنجایی که کلاژن خاصیت خودترمیمی دارد، ناحیه درمان شده را بالا می‌کشد و باعث صاف و کشیده شدن پوست می‌شود. چون پرتو لیزر تقسیم بندی شده یا فرکشنال است، بخش‌های کوچکی از پوست بین ناحیه‌های درمان شده تحت تابش قرار نمی‌گیرد. چنانچه لیزر درمانی به شیوه صحیح و با در نظر گرفتن این نکته انجام شود، فرایند التیام شتاب می‌گیرد.