03 آوریل 2020
آوریل 3, 2020

فوق تخصص جراحی پلاستیک

آوریل 3, 2020 ۰ Comment

فوق تخصص جراحی پلاستیک

کسانی که نیاز به ایجاد تغییر و بهبود در اجزای صورت یا بدن و به طور کلی در ظاهر خود دارند می توانند با مراجعه به فوق تخصص جراحی پلاستیک نسبت به رفع عیوب خود اقدام نمایند.

( جراحی بینی )

انواع عمل های جراحی پلاستیک

تمامی عمل هایی که به منظور رفع ایرادات ظاهری انجام می پذیرد و منجر به زیبایی یا ترمیم بافت اندامی شخص می گردد از انواع جراحی های پلاستیک به حساب می آیند. در واقع جراحی پلاستیک به دو بخش جراحی پلاستیک صورت و جراحی پلاستیک بدن تقسیم می شود.

فوق تخصص جراحی پلاستیک
انواع جراحی پلاستیک صورت :

جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی )
جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی )
جراحی زیبایی گوش ( اتوپلاستی )
جراحی لیفت صورت

و غیره
انواع جراحی پلاستیک بدن :

جراحی زیبایی بازو ( براکیوپلاستی )
جراحی شکم ( ابدومینوپلاستی )
لیفت سینه ( ماستوپکسی )
کوچک کردن سینه ( ماموپلاستی )
پروتز سینه
ژنیکوماستی ( کوچک کردن سینه آقایان )
لیفت باسن
پروتز باسن

و غیره

فوق تخصص جراحی پلاستیک نسبت به تمامی عمل های جراحی ذکر شده در فوق ، دارای مهارت لازم بوده و همگی این موارد در حیطه کاری وی می باشند.

مسلما کسی که اقدام به انجام جراحی های زیبایی می کند تمایل به رفع عیوب و زیباتر شدن دارد لذا ماحصل بدست آمده بسیار حائز اهمیت است. از طرفی کسب نتایج مطلوب و رضایت بخش ارتباط مستقیم با مهارت و تجربه جراح پلاستیک خواهد داشت بنابراین انتخاب یک جراح پلاستیک حاذق از اقدامات ضروری قبل از عمل می باشد. از این رو با تنظیم این مقاله قصد داریم شما عزیزان را نسبت به ویژگی های مهم یک جراح پلاستیک خوب و همچنین چگونگی انتخاب او آشنا نماییم.
خصوصیات فوق تخصص جراحی پلاستیک

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک باید دارای ویژگی های زیر باشد:

قطعا اولین و مهمترین خصیصه یک جراح پلاستیک خوب منفعت طلب نبودن و در نظر گرفتن سلامتی بیمارش می باشد.
علاوه بر آن باید از مهارت کافی برخوردار بوده و تجربه عمل های موفق بسیاری را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده باشد.
لازم است جراح پلاستیک از علم روز دنیا عقب نبوده و نسبت به تکنولوژی و تکنیک های نوین آگاهی های لازم را داشته و از آن ها بهره ببرد.
معمولا بیماران نسبت به انجام اعمال جراحی احساس ترس و نگرانی دارند. جراح پلاستیک باید بتواند با ایجاد حس اطمینان در بیمار خود از نگرانی های او کاسته و وی را نسبت به موفقیت آمیز بودن عمل ، خاطرجمع نماید.
بهترین جراحان پلاستیک طی جلسات مشاوره ، بیمار خود را نسبت به زوایای عمل آگاه کرده و یک دید واقعی به او می دهند.
همچنین نیاز می داند مراقبت ها و نکات قبل و بعد از عمل را به طور کامل برای بیمارش تشریح نماید.
از دیگر ویژگی های مهم فوق تخصص جراحی پلاستیک خلاقیت داشتن و آگاهی از معیارها و علم زیبایی شناسی می باشد.
چنانچه فرد شرایط روحی یا جسمی مناسب به جهت انجام عمل جراحی را نداشته باشد ، جراح پلاستیک باید شرایط وی را درک نموده و انجام عمل را به زمان مناسب تری موکول کند.

نحوه انتخاب فوق تخصص جراحی پلاستیک

پیدا کردن یک جراح پلاستیک خبره از دغدغه های افرادی است که قصد انجام هر یک از اعمال جراحی زیبایی را دارند. در ادامه چگونگی یافت بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک را شرح خواهیم داد:

قدم اول این است که به کمک جستجو در گوگل و سایت های معتبر یا با پرسش از آشنایان و اطرافیانی که عمل زیبایی انجام داده اند لیستی از نام جراحان پلاستیک بدست آورید.
سپس می توانید از طریق سایت و شبکه اجتماعی منتسب به آن ها نسبت به خدمات قابل ارائه و نمونه کارهای آنان اطلاعاتی کسب نموده و این چنین دایره انتخابتان را محدودتر کنید.
قدمی بعدی این است که با مراجعه به مطب پزشکان مورد نظر خود با آن ها مشاوره نمایید و نسبت به میزان تجربه ، ویژگی و روش های آن ها آگاهی یابید.
همچنین می توانید با مراجعه کنندگان حاضر در مطب نیز صحبت کرده و از میزان رضایتمندی آن ها مطلع گردید.

دکتر سید رضا رفیع ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بوده و عضو انجمن جراحان پلاستیکی می باشد. همچنین دوره تکمیلی خود را در دانشگاه YALE.NYU آمریکا گذرانده است.

فوق تخصص جراحی پلاستیک
هزینه جراحی پلاستیک

همانطور که گفته شد طیف اعمال جراحی پلاستیک بسیار گسترده می باشد لذا برای کسب اطلاع از قیمت هر یک از جراحی های زیبایی نیاز است که نزد پزشک مورد نظر خود رفته و ویزیت شوید. جراح پلاستیک پس از معاینه و مشاوره با شما هزینه نهایی را اعلام خواهد نمود.