03 آوریل 2020
آوریل 3, 2020

عمل پیکرتراشی

آوریل 3, 2020 ۰ Comment

عمل پیکرتراشی

پیکرتراشی یک روش غیرتهاجمی است که با هدف رفع چاقی موضعی در نواحی گوناگون بدن انجام می گیرد ؛ در این روش چربی اضافی نواحی مختلف بدن از بین می رود. در حقیقت ، پیکرتراشی به معنای فرمدهی و شکل دادن به نواحی مختلف بدن و در نتیجه ایجاد تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس می باشد. ( فوق تخصص پلاستیک )

از این رو افرادی که دچار چاقی موضعی هستند و از طریق رژیم و ورزش های سنگین موفق به تناسب اندام نشده اند و همچنین خانم هایی که بعد از بارداری و زایمان با تجمع چربی در برخی نواحی بدن خود روبرو شده اند ؛ می توانند نسبت به اعمال پیکرتراشی از طریق لیپوساکشن به روش PAL ( پال ) ، روش های جراحی VASER ، لیپوماتیک ، لیپولیز و غیره اقدام کنند و فرم زیبایی به اندام خود ببخشند.

توجه داشته باشید چربی های به دست آمده در پیکرتراشی از طریق لیپوساکشن ، را می توان بعد از پردازش و خالص سازی جهت حجم دهی به سایر نواحی بدن اعم از گونه ، لب ، سینه ، باسن ، پشت دست و ساق پا مورد استفاده قرار داد.

بعلاوه در تکنیک های پیکرتراشی به روش Smart Lipo یا HD Lipo ( High definition liposuction ) ، امکان به دست آمدن سلول های چربی زنده وجود دارد که در این موارد باعث ماندگاری بیشتری در نواحی مختلف می گردد.

سلول های چربی به دست آمده از طریق لیپوساکشن به روش High definition یا Smart Lipo ، قابلیت اشباع شدن با سلول های بنیادی چربی را داشته و این روش باعث بقای بیشتر سلول چربی در مناطق منتقل شده نیز می باشد.

پیکرتراشی
پیکرتراشی بر روی کدام نقاط بدن قابل انجام است ؟

به طور کلی انجام پیکرتراشی بر روی بسیاری از نقاط و نواحی بدن انجام پذیر می باشد ، در زیر نقاطی از بدن را که می توان تحت عمل پیکرتراشی قرار داد بیان نموده ایم :

غبغب
بازوها
سینه ها
شکم و پهلو
نواحی داخلی ران و زانو

کاندیدای مناسب پیکرتراشی :

اشخاصی که تصمیم به انجام عمل پیکرتراشی دارند باید از شرایط ذیل برخوردار باشند :

رشد جسمی و فیزیکی آن ها تکامل یافته باشد.
وزن آن ها حداقل از چند ماه قبل از پیکرتراشی تثبیت شده باشد.
نسبت به عمل پیکرتراشی ، دیدی مثبت و واقع بینانه داشته باشند.
به بیماری هایی اعم از ناراحتی قلبی ، بیماری کلیوی و غیره مبتلا نباشند.
نسبت به رعایت تغذیه مناسب ، رژیم غذایی و ورزش بعد از پیکرتراشی تعهد داشته باشند.
فردی که قصد انجام عمل پیکرتراشی دارد نباید سیگاری باشد ، چرا که مصرف سیگار سبب بروز مشکلاتی در حین و پس از عمل شده و دوران نقاهت عمل را نیز طولانی می کند.

آیا پیکرتراشی درد دارد ؟

خیر ، امروزه در راستای پیکرتراشی از پیشرفته ترین فناوری ها نظیر روش Smart Lipo یا High definition liposuction به روش PAL ، استفاده می شود ؛ لذا میزان کوفتگی و درد ناشی از عمل در آن بسیار ناچیز است و همچنین ریسک بروز آمبولی که در روش های قدیمی پیکرتراشی وجود داشت در روش های جدید پیکرتراشی به صفر رسیده است.