03 آوریل 2020
آوریل 3, 2020

عمل جراحی بینی باز

آوریل 3, 2020 ۰ Comment

عمل جراحی بینی باز

جراحی بینی باز : بینی برجسته ترین عضو صورت بوده و در مرکزیت صورت واقع شده است ، از این رو در ایجاد تناسب مابین دیگر اجزای چهره و نیز زیبایی صورت نقش بسزایی دارد. داشتن یک بینی بدون نقص ؛ یکی از فاکتورهای مهم در زیبایی چهره به شمار می رود. ( جراح بینی )

در مقابل ، وجود هر نوع ایراد ظاهری در بینی علاوه بر ایجاد تاثیر سوء بر فرم ظاهری بینی ، زیبایی صورت را نیز تحت الشعاع قرار داده و از میزان اعتماد به نفس می کاهد.

جراحی زیبایی بینی در حقیقت ، نوعی چالش به شمار می رود که به کمک آن می توان ایرادات و نقائص ظاهری بینی را مرتفع نموده و به یک بینی زیبا و متناسب دست یافت.

از این رو امروزه ، عمل جراحی بینی جزو پرطرفدارترین اعمال جراحی زیبایی به شمار می رود که در حال حاضر در سراسر جهان و کشور ما مورد استقبال فراوانی واقع شده و آمار انجام آن رو به افزایش می باشد ؛ تا جایی که هر فردی که به نوعی با اشکالات ظاهری بینی درگیر است ، فارغ از سن و جنسیت ، تمایل به انجام این جراحی دارد.

لازم به ذکر است که با انجام جراحی زیبایی بینی ؛ علاوه بر رفع ایرادات ظاهری بینی می توان اختلالات عملکردی بینی را نیز برطرف نموده و همراه با بهبود ظاهر بینی ، عملکرد تنفسی را نیز بهبود بخشید.
روش های جراحی زیبایی بینی

به طور کلی برای انجام جراحی بینی دو تکنیک وجود دارد که عبارتند از :

جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته.

عامل تعیین کننده روش جراحی بینی ؛ به نواقص موجود در بینی ، وسعت تغییرات مورد نظر و همچنین میزان مهارت و سلیقه جراح بینی وابسته می باشد.

شایان ذکر است که تفاوت اصلی بین این دو روش ، در محل برش های جراحی می باشد.

توجه داشته باشید هر یک از تکنیک ها و روش های جراحی بینی ، از مزایای خاص خود برخوردارند که توضیحاتی پیرامون آن ها در ادامه مقاله آمده است.
نحوه جراحی بینی به روش بسته :

در جراحی بینی بسته ، تمامی برش های لازم جهت انجام جراحی تنها در داخل بینی ایجاد می شوند و هیچ برشی در بخش خارجی بینی ایجاد نمی گردد.

از این رو قدرت مانور جراح بینی ، محدود شده و امکان اعمال تغییرات وسیع برای وی میسر نخواهد بود.

لذا این روش از جراحی بینی ، غالبا برای آن دسته از بینی هایی که نیاز به تغییرات جزئی دارند مناسب می باشد.

نحوه جراحی بینی به روش باز :

در جراحی بینی باز ، به جز برش هایی که در داخل بینی ایجاد می شوند ؛ یک برش ظریف در بخش کلوملای بینی نیز ایجاد می گردد.

سپس جراح از محل برش ایجاد شده در کلوملا ، به کمک ابزاری مخصوص اقدام به بلند کردن پوست بینی نموده و شروع به اعمال تغییرات مورد نظر بر روی ساختار بینی می نماید.

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد ؛ می توان گفت در جراحی بینی به روش باز ، جراح به ساختار بینی اشراف کامل داشته و قادر خواهد بود کلیه ایرادات بینی را رفع نماید.

همچنین ناگفته نماند که در جراحی بینی باز ؛ به دلیل تسلط کامل جراح بر ساختمان بینی ، ریسک بروز خطاهایی نظیر کجی بینی ، سربالا شدن بینی و غیره وجود نخواهد داشت.

بنابراین از آن جایی که در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی دچار محدودیت نبوده و توانایی اعمال تغییرات پیچیده بر روی بینی را دارد ؛ می توان گفت که جراحی بینی به روش باز انتخاب اول اکثر جراحان بینی می باشد.

دکتر فرزاد پرویزیان بهترین جراح بینی تهران و از برترین جراحان پلاستیک استان تهران می باشند که نتایج درخشانی از جراحی بینی را در کارنامه کاری خویش به ثبت رسانیده اند و بهینه ترین نتایج از جراحی زیبایی بینی به روش باز را برای بیماران خود به ارمغان آورده اند.