روش ۱۱ برای از بین برن لکه های تیره پوست

پوست یکی از بزرگترین اعضای بدن می باشد و بیماریهای پوستی یکی از بیشترین مسائلی است که ما را به سمت کمک های پزشکی می کشاند. لکه های تیره بر روی پوست یک بیماری شایع پوستی است که می تواند در هر سنی ظاهر شود.


طبق آمارها، شایع ترین بیماریهای پوست مانند آکنه، ۸۰ درصد از جمعیت جهان از این بیماری رنج می برند. لکه های تیره بر روی پوست یک بیماری شایع پوستی است که می تواند در هر سنی ظاهر شود.

اگر بر روی پوست شما هم این لکه ها وجود دارد نگران نباشید از روش های ساده زیر میتوانید استفاده کنید .

دراین قسمت ما درباره اینکه دلیل لکه های پوستی چیست و چگونه می توان از شر این لکه های پوستی خلاص شد صحبت میکنیم.

لکه های پوستی چگونه بر روی پوست به وجود می آیند؟

لکه های پوستی به طور ناگهانی بر روی پوست به وجود می آیند اما وجود آنها روی پوست بی دلیل نمی باشد.

دانشمندان خاطر نشان می کنند که عوامل متعددی برای ایجاد این لکه های پوستی وجود دارد که شامل آفتاب،التهاب، تغییرات هورمونی، مصرف داروهای شیمیایی، بعضی از بیماریهای جسمی مانند بیماری کبد و پیری و یا حساسیت پوستی می باشد. لکه های پوستی ممکن است لکه های معمولی به نظر برسد.

از مواد طبیعی استفاده کنید

سیب زمینی

یکی از مواد طبیعی که کمک می کند لکه های تیره و قرمز از بین بروند و پوست روشن شود سیب زمینی است شما می توانید از آب سیب زمینی و یا برش هایی از آن را برروی لکه ها بمالید و بگذارید چند دقیقه ای بماند سپس پوست خود را با آب بشویید. کسانی که از این روش استفاده کردند بعد از ۷-۸ روز تغییرات مثبت آن را می بینند.

لکه های تیره پوست
از بین برن لکه های تیره با استفاده از سیب زمینی

آلوئه ورا

خواص ضد پیری و تغذیه کننده پوست آلوئه ورا آن را یک درمان شگفت انگیز برای پوست می کند. برگ های آلوئه ورا را نصف کنید و بر روی پوست خود بمالید بعد از چند دقیقه مواد ری پوست خشک شد آن را با آب بشویید . هر روز این کار را تکرار کنید تا از لکه های تیره پوست خلاص شوید.

پوست پرتقال

پوست پرتقال حاوی مقادیر زیادی از ویتامین c می باشد که از آن برای درمان انواع بیماریهای پوستی استفاده می کنند .

یک قاشق غذا خوری پودر پوست پرتقال با سه قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید تا به صورت ماسک در بیاید و این ماسک را بر روی پوست خود بمالید بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند، سپس با آب بشویید.

لکه های تیره پوست
رفع لکه های پوست

لیمو

لیمو یکی دیگر از مواد طبیعی است که خواص سفید کننده قوی دارد.مقداری از آب لیموی تازه را با یک پد پنبه ای برروی لک های تیره بمالید وقتی پوست خشک شد آن را با آب بشویید. این مواد را حداقل دو هفته به طور روزانه مصرف کنید.

شما همچنین میتوانید آب لیمو را با عسل مخلوط کنید و این ماسک را به پوست خود بمالید ، این ماسک به روشن شدن ، تغذیه ، لایه برداری و حتی رنگ پوست شما کمک می کند.