16 مه 2019
می 16, 2019

جراحی ترمیمی بینی

می 16, 2019 ۰ Comment

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی از نوع جراحی های بسیار پیچیده و حساس است و برای بازسازی و اصلاح ایراد هایی که در اثر عمل جراحی بینی قبلی به وجود آمده است انجام می شود که در مواردی به علت ایرادات فراوان جراح بینی مجبور است که از بافت های دیگر برای اصلاح موقعیت به وجود آمده استفاده نماید.

چنانچه آسیب های به وجود آمده در جراحی اولیه زیاد باشد جراح بینی در جراحی ثانویه محدودتر خواهدبود.

بهترین جراح بینی به منظور ترمیم بینی می بایست به موقعیت قرار گیری غضروف های درونی بینی و اشکالات ایجاد شده در عمل بینی اولیه توجه نماید.
زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی
از دیدگاه علمی بافت بینی باید به ثبات نسبی رسیده باشد تا بتواند مورد جراحی مجدد قرار گیرد. بنابراین توصیه می شود به منظور رسیدن به نتیجه رضایت بخش حداقل یک سال پس از جراحی اولیه ، جراحی ترمیمی بینی انجام گیرد. زیرا قبل از یک سال هنوز ترمیم زخم های داخل بینی انجام نشده و دستکاری مجدد آن در خونرسانی پوست ایجاد اختلال نموده و در نتیجه ترمیم بینی را مختل خواهد ساخت.

چنانچه جراحی ترمیمی بینی پیش از یک سال و قبل از بهبود زخم های ایجاد شده در جراحی قبلی انجام گیرد می تواند عوارض جبران ناپذیری خصوصا در ناحیه پوست بینی ایجاد نماید. در نظر داشته باشید در برخی موارد خاص و با صلاحدید پزشک می توان قبل از پایان یک سال ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی را انجام داد.

روش های انجام جراحی ترمیمی بینی
جراحی ترمیمی بینی با هر دو روش باز و بسته قابل انجام است.

در صورت جزئی بودن آسیب ها از قبیل سوهان کشیدن بینی بعد از عمل ، رفع برجستگی در نوک بینی ، انحراف بینی و غیره جراحی به روش بسته انجام می شود. اصلاح این موارد با ایجاد بی حسی موضعی در مطب پزشک قابل انجام است.

در صورت وجود اشکالات حاد تر نظیر سر بالا شدن بیش از حد بینی ، فرو رفتگی زیاد در پشت بینی به دلیل برداشتن بیش از اندازه بافت بینی و غیره جراحی به روش باز صورت می گیرد تا جراح تسلط بهتری روی بینی داشته باشد. جهت بر طرف سازی این عیوب ، عمل جراحی ترمیمی بینی در اتاق عمل انجام می گیرد.

هزینه جراحی ترمیمی بینی
هزینه جراحی بینی ترمیمی حتی اگر توسط همان جراح بینی قبلی انجام شده باشد به دلیل پیچیدگی های بسیار از جراحی اولیه بیشتر خواهد بود.