25 آگوست 2020
آگوست 25, 2020

جراحی بینی گوشتی

آگوست 25, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : بینی های گوشتی دارای ویژگی های همچون پوست با ضخامت بالا و نوک بینی پهن هستند و با اینکه سر بینی عریض می باشد اما با این وجود غضروف ها ضعیف می باشند و جراح بینی در ابتدا باید به تقویت غضروف های بینی بپردازد. ( جراح بینی اصفهان )


در بینی های گوشتی اگر سر به سمت عقب رفته و بینی را از پایین نگاه کنیم، بینی به جای اینکه حالت کلی مثلثی شکل داشته باشد، به صورت مربع و یا ذوزنقه ای شکل دیده می شود و از نظر ظاهری زیبا نیست.

پوست بینی های گوشتی ضخامت زیادی دارد به همین دلیل در جراحی بینی زمانی که از حجم بینی کاسته می شود، پوست ضخیم نمی تواند به غضروف بینی پیوند بخورد؛ زیرا غضروف ها کوچک شده و ضعیف هستند. پس جراحی بینی کاملا به جراح بینی بستگی دارد و می تواند جراحی را به گونه ای رقم بزند که بینی مناسب و زیبا حاصل شود.

برای اینکه بتوانید از جراح خود مطمئن شوید می توانید نمونه هایی از جراحی های گوشتی وی را مشاهده کنید و سپس تصمیم بگیرید. شما می توانید برای دیدن نمونه کارهای دکتر فهیمه بیاتی به گالری تصاویر سایت مراجعه کنید.

جراحی بینی گوشتی می تواند توسط جراح بینی با تجربه به بهترین حالت ممکن انجام بگیرد و جای هیچ نگرانی برای این امر وجود ندارد. همچنین این افراد باید توجه داشته باشند که تورم بعد از جراحی بینی گوشتی مقداری بیشتر از بینی های دیگر بوده و به همین دلیل این افراد باید بیشتر صبور باشند تا بتوانند نتیجه جراحی را مشاهده کنند. البته جهت کمک به بهبود روند تورم ها اقداماتی نظیر تزریق در موضع تورم با تجویز و تایید جراح بینی می تواند انجام بگیرد.

برگشت پذیر بودن بینی ها گوشتی
انجام جراحی بینی گوشتی با سوالات متداولی روبرو هست که یکی از این سوالات در خصوص برگشت پذیر بودن یا نبودن بینی گوشتی است. در این باره باید گفت که بینی های گوشتی معمولا دارای پوست ضخیمی می باشند که از جمله بارزترین مشخصه این بینی ها این است. این پوست ضخیم همراه با غدد چربی فراوانی هستند، همچنین بینی های گوشتی نوک پهن و بزرگی دارند و معمولا این بینی ها غضروف ضعیفی دارند؛ این امر موجب می شود که ساختاری که بینی را نگه می دارد ضعیف باشد.

در جراحی بینی گوشتی باید جراح بینی دارای مهارت کافی باشد و در واقع تکنیک خاصی را برای جراحی این بینی ها در نظر بگیرد. بینی های گوشتی دارای تورم بیشتری پس از جراحی دارند بنابراین نیازمند مراقبت بیشتری نسبت به بینی های استخوانی هستند.

اما در خصوص اینکه این بینی ها بعد از عمل برگشت پذیر هستند یا نه باید گفت که امکان بازگشت بسیار کم است و با توجه به اینکه این مسئله بستگی به تکنیک عمل و مهارت جراح دارد امکان بازگشت بسیار کم می باشد. جراحان با انجام نازک کردن پوست و نیز استفاده از غضروف جهت تقویت بینی، از بازگشت پذیر بودن آن جلوگیری کرده و همچنین پس از انجام جراحی بینی ، کورتن را تزریق می نمایند تا از میزان تورم بینی جلوگیری به عمل آید.

عمل جراحی بینی نیز مانند سایر جراحی ها مستلزم یکسری مراقبت ها می باشد که با انجام دادن آنها می توان به نتیجه مطلوب و رضایت بخشی رسید.