جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری : زمانی که جراح بینی به متقاضیان می گوید برای رینوپلاستی یا جراحی بینی نیاز است که سیگار ، قلیان و هرگونه دخانیات دیگر را تا مدت زمانی ترک کنند با سوال های زیادی رو به رو می شود زیرا اکثر متقاضیان دلیل ترک دخانیات را نمی دانند. ( جراح بینی شیراز )

سیگار بر عروق خونی تاثیر دارد به همین دلیل کشیدن سیگار اختلالاتی را در بافت های عروق خونی به وجود می آورد .

همچنین بلافاصله بعد از رینوپلاستی ، پوست و بینی شروع به ترمیم می کنند و برای ترمیم نیاز است که فرد خون رسانی قوی داشته باشد .

کشیدن سیگار منجربه کاهش خون رسانی می شود وهرچه خون رسانی به بافت های آسیب دیده ضعی تر باشد ، روند بهبودی طولانی تر می شود در نتیجه بهبود محل بخیه ها طولانی تر می شود و تورم بینی نیز دیرتر از بین می رود.

در اصل دود سیگار تاثیر منفی بر بدن ندارد و نیکوتین  سیگار است که تاثیرات منفی دارد .

چند روز پس از عمل بینی میتوان سیگار کشید ؟

پس از رینوپلاستی حداقل تا دوماه فرد باید از هر گونه دخانیات دوری کند تا روند ترمیم و کاهش تورم به خوبی پیش برود.

علاوه بر تاثیر در روند بهبودی و تورم بینی ، بیهوشی بیمارانی که از دخانیات و الکل استفاده می کنند سخت تر از یک فرد معمولی است .

همچنین به هوش آمدن افراد سیگاری نیز ریسک بالایی دارد به همین دلیل جراحان بینی بیماران را از مصرف سیگار و دیگر دخانیات منع می کنند.

علاوه بر عدم مصرف سیگار پس از رینوپلاستی ، بیماران باید حداقل ۳ هفته قبل از جراحی بینی نیز از مصرف دخانیات دوری کنند تا حین رینوپلاستی اکسیژن رسانی خوبی داشته باشند و مشکلی به وجود نیاید.
مضرات قلیان برای بینی عمل شده

عوارض قلیان اگر بیشتر از عوارض دخانیاتی چون سیگار نباشد ، از آن کمتر نیز نمی باشد ولی متاسفانه برخی از افراد می گویند که قلیان از سیگار بهتر است .

قلیان نیز مانند سیگار تاثیرات منفی دارد و تمامی نکات گفته شده در ارتباط با سیگار در مورد قلیان نیز صدق می کند.

بیماران حداقل ۳ هفته قبل از جراحی بینی و دوماه بعد از رینوپلاستی باید از مصرف قلیان ، سیگار ، مشروبات الکلی و هر گونه دخانیات دیگر پرهیز کنند.

اگر به دنبال یک نتیجه ایده آل هستید حتماً به نکاتی که جراح بینی می گوید ، توجه داشته باشید.