15 مارس 2020
مارس 15, 2020

جراحی بینی استخوانی

مارس 15, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در نتیجه جراحی بینی نوع بینی هر فرد است که با توجه به میزان ضخامت پوست آن به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی می شوند. ( بهترین جراح بینی کرمان )

بینی به دلیل قرار گرفتن در وسط صورت بخش زیادی از زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار داده و ایجاد کوچک ترین تغییر در آن موجب بروز تغییرات شگرفی در صورت خواهد شد.

معمولا افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند نتیجه ایده آلی از جراحی بینی کسب خواهند کرد چرا که در بینی های استخوانی به دلیل نازک بودن پوست بینی، ظرافت دست جراح به خوبی قابل رویت می باشد.

همچنین ساختمان بینی های استخوانی از استحکام بالایی برخوردار است.

افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند به خوبی می توانند اقدام به انواع جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی نمایند و در صورتی که جراحی بینی توسط جراح بینی با تجربه انجام شود، عوارضی را در پی نخواهد داشت.

لازم به ذکر است جراحی بینی جزو جراحی های ضروری نیست بنابراین در انجام آن عجله نکنید و به خوبی درباره جراح بینی متبحر تحقیق کنید تا دچار عوارض جانبی نشوید و از نتیجه و فرم نهایی بینی خود احساس رضایت نمایید.

نتیجه جراحی بینی استخوانی
به دلیل ویژگی های ساختاری بینی های استخوانی آن ها را با توجه به فاکتورهایی همچون جنسیت، سلیقه بیمار، ویژگی های صورت و غیره می توان به دو فرم زیر جراحی کرد:

جراحی بینی فانتزی : این فرم از بینی که به آن جراحی بینی عروسکی نیز گفته می شود، دارای ویژگی هایی همچون سر بالا بودن و قوس زیاد است و در حین این جراحی زیبایی، اندازه بینی به شدت کوچک می شود.
زاویه بین نوک بینی و لب بالا در این فرم از بینی ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه است و افراد با دیدن شما فوراً متوجه جراحی بینی تان خواهند شد.

جراحی بینی طبیعی : هدف از انجام عمل بینی طبیعی رفع مشکلات ظاهری بینی به شکلی است که این عضو ویژگی های طبیعی خود را حفظ کند.
از جمله ویژگی های بارز جراحی بینی طبیعی می توان به عدم وجود قوس در آن، زاویه ۹۰ تا ۹۵ درجه بین لب بالا و نوک بینی، سربالا نبودن نوک بینی و غیره اشاره نمود.

روش های جراحی بینی استخوانی
جراحان بینی با توجه به صلاحدید و تبحر خود، از یکی از روش های زیر برای انجام جراحی بینی بهره می گیرند:

جراحی بینی باز : در این روش بعد از بیهوش شدن فرد، پزشک به منظور دستیابی به ساختار و استخوان های بینی و ایجاد تغییرات موردنظر در آن ها، اقدام به ایجاد یک برش بسیار کوچک بر روی ناحیه کلوملا و همچنین چندین برش در داخل بینی می کند و پس از انجام اعمال مورد نظر و رفع عیوب موجود در بینی، برش ها را بخیه می زند.
جراحی بینی بسته : در این روش نیز همچون جراحی بینی باز ، پیش از انجام هر اقدامی باید فرد بیهوش شود. سپس جراح بینی برش های مورد نیاز برای انجام عمل بینی را تنها در نواحی داخلی بینی ایجاد کرده و هیچگونه برش روی کلوملا و دیگر نواحی خارجی بینی ایجاد نمی کند.
لازم به ذکر است که اکثر جراحان بینی به دلیل اینکه در جراحی بینی به روش باز اشراف بیشتری بر ساختمان بینی دارند از این روش برای عمل بینی بیماران بهره می گیرند.

جراحی بینی استخوانی با لیزر
با یک جستجوی ساده در گوگل و در رابطه با جراحی بینی استخوانی با عبارات و تبلیغاتی همچون عمل بینی استخوانی با لیزر، کوچک کرن بینی استخوانی با دستگاه و غیره برخورد خواهید کرد که همگی جنبه تبلیغاتی داشته و هیچ یک صحت ندارند.

استفاده از لیزر تنها برای از بین بردن برخی مشکلات پوستی بینی موثر بوده و به این دلیل که تاثیری در از بین بردن و رفع مشکلات استخوانی ندارد لذا نمی تواند مشکلاتی همچون قوز و مشکلات ساختاری و غضروفی بینی را رفع کند.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی
قبل از جراحی بینی از مصرف دارو هایی چون آسپرین خودداری کنید.
استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی را به مدت دو هفته قبل از جراحی کنار بگذارید.
قبل از جراحی به اندازه کافی مایعات بنوشید.
از ۸ ساعت قبل از جراحی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید، چرا که لازم است در حین عمل معده خالی باشد.
روز عمل خانم ها بدون آرایش، لاک و زیور آلات به محل جراحی مراجعه نمایند.
آقایان نیز قبل از جراحی به اصلاح کامل صورت خود بپردازند.
همچنین روز عمل نیم ساعت قبل از ساعت مقرر در محل جراحی حضور یافته و تمام مدارک پزشکی خود را همراه خود داشته باشید.
مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی
بعد از جراحی به روی بینی اسپلینت یا گچ قرار خواهد گرفت که معمولا بعد از گذشت حدود یک هفته توسط جراح بینی برداشته می شود. در این مدت توجه داشته باشید که گچ بینی خیس و مرطوب نشود.
رژیم غذایی خود را با مصرف مایعات و غذا هایی که نیاز به جویدن نداشته باشند شروع کنید.
مصرف ادویه های تند و نمک موجب تورم بینی خواهد شد، بنابراین تا جای ممکن از آنها استفاده نکنید.
دو هفته بعد از جراحی بینی از سیگار و قلیون کشیدن و حتی قرار گرفتن در مکان های پر دود خودداری کنید.
تا دو هفته مصرف هرگونه مشروبات الکلی ممنوع می باشد.
از انجام فعالیت های سنگین ورزشی یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
در روز های ابتدایی از رفتن به محل هایی که احتمال برخورد ضربه به بینی وجود دارد پرهیز نمایید.
استفاده از عینک آفتابی و طبی تا دو ماه ممنوع می باشد و در صورت لزوم از لنز استفاده کنید.