25 مارس 2020
مارس 25, 2020

جراحی اندوسکوپیک سینوس

مارس 25, 2020 ۰ Comment

جراحی اندوسکوپیک سینوس چیست ؟

جراحی اندوسکوپیک سینوس بندرعباس یکی از رایج ترین روش هاییست که به منظور درمان سینوزیت مزمن مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته طی این جراحی ، بافت های آسیب دیده بسیار محتاطانه برداشته می شدند تا با هدف تخلیه مواد عفونی داخل سینوس ها و حفره های سینوسی ، راه ها و مسیر های جدیدی ایجاد شوند. اما در حال حاضر با توجه به پیشرفت های بسیار تکنولوژی و علم پزشکی از تجهیزات و ابزار پیشرفته تری استفاده خواهد شد.

در واقع در روش های جدید تر متخصص گوش حلق و بینی از دستگاهی به نام اندوسکوپ استفاده کرده تا به راحتی قادر به مشاهده داخل سینوس ها باشد.

در جراحی اندوسکوپیک سینوس هیچگونه برشی ایجاد نشده و به همین دلیل بدون نیاز به بیهوشی کامل بیمار صورت می گیرد. بنابراین بیمار با تورم ، کبودی و خونریزی کمتری مواجه خواهد شد.

اهداف جراحی اندوسکوپیک سینوس
در واقع مهم ترین هدف این جراحی خارج کردن عفونت ها و ترشحات داخل سینوس هاست که باعث انسداد مجاری هوایی و تنفسی بیمار شده اند. از دیگر اهداف جراحی اندوسکوپیک سینوس می توان به موارد زیر اشاره نمود :

بهبود وضعیت بویایی
درمان سینوزیت مزمن
کم شدن میزان ترشحات سینوسی
کم شدن بیماری های مربوط به سینوزیت
جراحی اندوسکوپیک سینوسمزایای جراحی اندوسکوپیک سینوس
این روش کاملا غیرتهاجمی بوده و طی آن هیچ برشی ایجاد نخواهد شد. از این رو جای اسکار و زخمی باقی نخواهد ماند.
از آنجایی که این جراحی به صورت بسته انجام می شود ، در مقایسه با سایر روش های باز ، تورم و کبودی کمتری در پی خواهد داشت.
دوران نقاهت پس از این جراحی کوتاه مدت بوده و معمولا بیمار می تواند پس از انجام آن به انجام کار های سبک روزمره خود بپردازد.
در جراحی اندوسکوپیک سینوس میزان خونریزی و درد بیمار بسیار کمتر از سایر روش های درمانی می باشد.