03 آوریل 2020
آوریل 3, 2020

تزریق فیلر

آوریل 3, 2020 ۰ Comment

تزریق فیلر

تزریق فیلر : پوست انسان در اثر عوامل متعددی از جمله بالا رفتن سن ، تابش اشعه یونیزان ، عادات نادرست غذایی و غیره به تدریج با کاهش حجم چربی زیرپوستی مواجه شده و به مرور قوام خود را از دست می دهد. ( جوانسازی پوست )

از بین رفتن قوام پوست و فقدان چربی زیرپوستی ، زمینه ساز بروز چین و چروک در پوست بخصوص در برخی نواحی اعم از گونه ها ، اطراف لب و غیره و نیز کاهش حجم این مناطق شده و بدین ترتیب زیبایی چهره به چالش کشیده می شود.
فیلر چیست ؟

در حال حاضر ، راهکارهای بسیاری جهت بازگرداندن حجم از دست رفته پوست ، رفع چین و چروک های پوستی و حجیم سازی برخی نواحی صورت همچون گونه و لب ؛ وجود دارد و به کمک آن ها می توان شادابی و جوانی را مجددا به چهره بازگرداند.

لازم به ذکر است که از تزریق فیلر ، می توان برای جوانسازی پوست برخی دیگر از اعضای بدن نظیر دست ها نیز استفاده کرد.

تزریق فیلر ، یکی از ایمن ترین و کارآمد ترین روش های غیر تهاجمی جوانسازی است که در تمامی نواحی بدن به منظور رفع چین و چروک های پوستی و افزایش حجم انجام می گیرد ؛ این روش از جوانسازی در بین مردم مخصوصا در بین بانوان محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

تزریق فیلر

فیلر از جنس هیالورونیک اسید می باشد که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد ، بنابراین تزریق آن باعث بروز حساسیت در بیماران نمی شود ؛ تزریق فیلر ، در پوست باعث افزایش کلاژن سازی می شود و در نهایت پوست شاداب تر به نظر می رسد.

البته ناگفته نماند که نتایج تزریق فیلر ، دائمی نبوده و در صورت تمایل به ماندگاری بیشتر نتایج به دست آمده می بایست پروسه تزریق را در دوره های زمانی معین تکرار نمود.
کاربردهای تزریق فیلر

به کمک تزریق فیلر می توان افتادگی پوست را برطرف نمود.
برای رفع جای زخم می توان به موضع مورد نظر ، فیلر تزریق نمود.
با تزریق فیلر ، امکان رفع چین و چروک های پوستی وجود خواهد داشت.
با تزریق فیلر به لب و گونه می توان این نواحی را حجیم تر و برجسته تر نمود.
برای کاهش یا حتی در برخی موارد رفع تیرگی نواحی اطراف چشم ، می توان از طریق تزریق فیلر به زیر چشم این عارضه را مرتفع نمود.

مزایای تزریق فیلر

این روش از جوانسازی ، دوره نقاهت ندارد.
روشی کاملا ایمن و بی خطر می باشد.
بدون درد است ، چرا که تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد.
ماندگاری تزریق فیلر به مراتب بیشتر از دیگر روش های جوانسازی است.
بیماران پس از انجام آن بلافاصله می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

تزریق فیلر در چه مواردی ممنوع است ؟

برای افرادی که به اگزمای پوستی مبتلا می باشند.
برای افرادی که دچار ضعف سیستم ایمنی هستند.
برای افرادی که سابقه حساسیت به تزریق فیلر دارند.
برای افرادی که با اختلالات خونی نظیر انعقاد خون مواجه هستند.
برای افرادی که در موضع مورد نظر با عفونت و التهاب ، روبرو هستند.
تزریق فیلر در دوران شیردهی و بارداری ، به هیچ عنوان نباید انجام گیرد.

عوارض تزریق فیلر

به طور کلی بعد از تزریق فیلر ، ممکن است فرد با یکسری عوارض خفیف مانند کبودی و ورم در ناحیه مورد نظر روبرو شود که مسئله ای عادی است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

اما چنانچه تزریق ، توسط پزشکی که توانایی و تبحر کافی در این زمینه ندارد انجام شود و نیز در صورت استفاده از مواد نامرغوب برای تزریق ؛ قاعدتا ممکن است فرد در معرض عوارضی جدی قرار گیرد.

لازم به ذکر است در صورتی که این روش جوانسازی به دست پزشک متخصص ، انجام شود نه تنها عوارضی ندارد ؛ بلکه باعث افزایش کلاژن سازی و افزایش خونرسانی در پوست بیماران نیز می شود.