31 مارس 2020
مارس 31, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

مارس 31, 2020 ۰ Comment

اقدامات قبل از جراحی بینی

سه فاکتور مهم برای داشتن عمل بینی موفق به ترتیب انتخاب بهترین جراح بینی ، رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی می باشد. جراحی بینی با هدف رفع ایرادات ظاهری و داخلی همچون انحراف ، پولیپ ، بزرگی ، قوز پل بینی ، کجی ، پهن بودن و غیره به منظور رسیدن به زیبایی و تناسب بیشتر در صورت انجام می پذیرد. از این رو رعایت تمامی جوانب برای رسیدن به یک نتیجه موفق حائز اهمیت است. ( جراح بینی مشهد )

رعایت نکات قبل و بعد عمل بینی نیز از آن جهت که در داشتن یک جراحی بینی موفق نقش دارد لذا مطلبی ست که باید مورد توجه قرار گرفته و به طور دقیق و کامل توسط فرد متقاضی رعایت گردد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

در زیر به مهمترین اقدامات قبل از عمل بینی پرداخته ایم:
یکی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی که باید در نظر داشته باشید چگونگی مصرف دارو قبل از عمل بینی می باشد. خوردن داروهایی که اختلال در انعقاد خون ایجاد می کند باید از دو هفته قبل متوقف شود.
برای درمان استرس قبل از عمل بینی می توانید با مشورت پزشک خود قرص ضد استرس قبل از عمل بینی مصرف نمایید.
سیگار ، قلیان ، الکل و غیره از مواردی هستند که عملکرد اکسیژن رسانی خون به بافت ها را تحت تاثیر قرار داده و با اختلال مواجه می کند ، بنابراین به منظور جلوگیری از بروز مشکل حین عمل رینوپلاستی ، توصیه می شود از دو هفته قبل مصرف آن ها را ترک نمایید.
در نظر داشته باشید که باید به مدت ۶ تا ۸ ساعت قبل از انجام عمل رینوپلاستی ناشتا باشید.
چنانچه دارای آلرژی و حساسیت دارویی هستید حتما آن را در جلسات مشاوره با دکتر درمیان بگذارید.
همچنین اگر بیماری دارید و داروی خاصی را مصرف می کنید جراح بینی شما باید نسبت به آن ها آگاهی داشته باشد.
حمام رفتن از اقدامات شب قبل از عمل بینی است که پیشنهاد می گردد انجام شود زیرا شما تا زمان برداشتن گچ بینی بعد از عمل رینوپلاستی امکان استحمام نخواهید داشت.
صورت بانوان حین عمل زیبایی بینی نباید آرایش کرده باشد همچنین صورت آقایان نیز باید اصلاح شده و بدون ریش و سبیل باشد.
توجه داشته باشید لباسی که قبل از رفتن برای عمل بینی به تن می کنید دکمه دار باشد تا به هنگام تعویض پس از جراحی رینوپلاستی با مشکل و سختی مواجه نشوید.
جواب آزمایشات خود را در روز عمل همراه خود بیاورید.
پریود بودن هنگام عمل بینی و سرماخوردگی قبل از عمل بینی ، دو موردی است که معمولا برای افراد سوال برانگیز می باشد. در ادامه به آن ها می پردازیم:
دوران قاعدگی با جراحی بینی تداخلی ندارد اما از این رو که پریودی از دوران حساس بانوان است و در این زمان آن ها با تغییرات و دگرگونی های هورمونی و خلق و خویی درگیر می شوند بنابراین پیشنهاد می شود تاریخ عمل بینی خود را در زمان دیگری تنظیم کنید.
اما سرماخوردگی از آن جهت که برای بینی و عملکرد آن دردسرساز است لذا در صورت بروز باید تا زمان بهبودی صبر نمایید.